Metabolity ducha korábu pouště

Poslední Potter

14. 9. 2019 2:41
Rubrika: O mně

Do knihkupectví jsem pro posledního Pottera šel hned po státnici z morální teologie, i když její výsledek ještě nebyl oficiálně znám. Sice měli, ale ne první české vydání, které jsem naprosto nezbytně potřeboval. Po letech čekání se nějaký den navíc dá zanedbat, tak jsem si rád počkal.

Dorazilo po víkendu. Rozbalil jsem ho, čichl jsem si, ale ke čtení jsem se z různých důvodů neměl. Bude mě to ještě bavit? A jaké to vlastně může být, číst Pottera jako jednatřicetiletý ... dromedár?

Tak jsem se do čtení nakonec pustil až v pátek večer. Nevím, co to říká o knize, co o čtenáři, a nakolik je to "něco" lichotivé, ale musím konstatovat, že "jaké je číst Pottera" v jednatřiceti se nijak zásadně neliší od "jaké bylo číst Pottera" v -nácti. Jen už si moc nepamatuji události a reálie z bezprostředně předcházejících dílů (Fénixův řád a Princ dvojí krve se mi víceméně slily v jedinou mlhu bez výraznějších vzpomínek) - a taky nemám žádnou správnou potterovskou záložku a nemůžu obřadně zavěsit na dveře cedulku "Nerušte, potteruji," která byla přibalená k už-nevím-kolikátému dílu.

Předběžně se zdá, že přinejmenším do nedělního večera nic kloudného neudělám. Ale to nakonec oproti většině víkendů bez Pottera není žádná velká změna.

Zobrazeno 941×

Komentáře

Schlumpfine

Četl jste Harryho Pottera a metody racionality?

dromedar

Nečetl. Nevěděl jsem, že existuje. Třeba to jednou napravím, ale jediné moje (dlouhodobě nesplněné) větší předsevzetí ohledně (volněji) potterovské fan fiction je přečíst alespoň nějakou větší porci z http://budec.net/

Zobrazit 12 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Nuvio